ATÖLYELER

Rezervasyon İçin:05330325161

Thai Masajı Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Thai masajının ağrı kesme konusunda ve birçok hastalığa şifa olma konusunda medikal ilaçlar kadar etkili bir terapi çeşidi olduğunu biliyor muydunuz?

.

 Thai masajı, vücutta aynı zamanda  refleksiyoloji noktaları da olan fasya dokusuna bası uygulayarak,tüm bedenin baştan aşağı tarandığı ve belli başlı yoga hareketleriyle farklı açma germe hareketleri ile uygulanan kuru bir masaj terapisidir. Geniş,rahat kıyafetlerle  neredeyse vücuttaki her uzuv ve organ için oldukça faydalıdır.Hindistan ve Çin'den ilham alınarak geliştirildiği geliştirildiği düşünülen Thai masajında,özellikle  Hindistan'ın Ayurveda geleneğinin büyük etkileri olduğu görülmektedir.

.

Thai Masaj bütünsel bir beden taraması ile enerji kanallarının şifalı bir dokunuşla temizlendiği, fiziksel esnekliğin ruha ve zihne yansımasını ışıl ışıl görebileceğiniz ve günümüzde bir terapi yöntemi olarak kullanılan bir masaj uygulamasıdır.Ayrıca bedenin bütünselliğini masaj sonrasında fark ederek aydınlanma yaşayacağınız büyülü,şifalı keyifli bir yolculuktur.


Thai Masajının Faydaları Nelerdir?


Esnetme hareketleriyle ve uygulanan basılarla birlikte kasları rahatlatarak ve gevşeterek ağrıları azaltır.


Yoga esnetmeleri, kasları bedenin izin verdiği bir noktaya kadar esnetir. Bu sayede bedenin esnekliği arttığı gibi beraberinde ruhsal ve zihinsel esnekliği de getirir.


Esnetmeler ve uygulanan parmak,el ve dirsek basıları,eklemler arasındaki sıvıların hareketini artırarak fasya dokusunu canlandırır.


Bütünsel bir beden taramasıyla kan akışını(dolaşım ve lenf sistemini) arttırarak aynı zamanda bağışıklığı da güçlendirir.


. Gergin kasların eklemlerde yarattığı baskıyı azaltarak omuz,diz,kalça gibi eklem ağrılarını da hafifletir.


.Bedeni fiziksel olarak rahatlatarak  ruhsal veya zihinsel olarak da stresten uzaklaşmaya yardımcı olur.


. Yapılan basılar ve esnetme uygulamaları vücuttaki gerginliği ve yorgunluğu azaltır.


.Bedeni ve zihni gevşettiği için uyku problemlerinin üstesinden gelir,sinir sistemini sakinleştirir.                          Thai Masaj Uygulayıcısı 

                             Eda KANDEMİR 


Tarih: 12 Mart Cumartesi 14.30

Ücret:450₺

Rezervasyon için 200₺ kapora ücretini yatırmanız gereklidir.

İletişim: 05330325161