Haberler

Budokon Yoga

Budokon Yoga

Başlıyoruz

Budokonyoga

⚔️Budokon yoga ile tanışmaya hazır mısın?

8 hafta sürecek olan Budokonyoga kursu İzmir'de meraklılarıyla buluşmak için hazırlanıyor.Peki Budokon yoga nedir?

.

⚔️Budokon kelime anlamıyla"Savaşçı Ruhun Yolu" anlamına gelir.Başlangıç zihniyle birlikte, içinde yoga serileri , mobility(eklem hareketliliği), animal locomation(hayvan hareketleri),calistenics (vücut ağırlığıyla çalışma),bjj(brezilya jiu-jitsu) gibi savaş sanatları barındıran yaşam sanatı da diyebileceğimiz bütünsel bir hareket sistemidir.


⚔️Budokon Yoga serisini öğreneceğimiz bu programda içimizdeki savaşçıyla birlikte yine içimizdeki yoginin beden,ruh ve zihin çerçevesinde uyumuna tanıklık ederek  bu bütünsellikle birlikte kendimizde olanı ortaya çıkaracağız.

.

⚔️Pratiğinde derinleşmek ve dönüşüm yaşamak isteyen tüm savaşçı ruhları yoganın naifliğiyle buluşmak için bekliyoruz.

Thai Yoga Masajı

Thai Yoga Masajı

Thai Masaj Atölyesi
Düzenli aralıklarla thai masaj atölyelerimiz olacaktır. Atölyede 1,5 saatlik bir masaj almış ve birisine 1,5 saatlik thai masajı uygulamayı öğreneceksiniz. Peki nedir bu Thai Masajı?

Thai Masajı Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Thai masajının ağrı kesme konusunda ve birçok hastalığa şifa olma konusunda medikal ilaçlar kadar etkili bir terapi çeşidi olduğunu biliyor muydunuz?

.

 Thai masajı, vücutta aynı zamanda  refleksiyoloji noktaları da olan fasya dokusuna bası uygulayarak,tüm bedenin baştan aşağı tarandığı ve belli başlı yoga hareketleriyle farklı açma germe hareketleri ile uygulanan kuru bir masaj terapisidir. Geniş,rahat kıyafetlerle  neredeyse vücuttaki her uzuv ve organ için oldukça faydalıdır.Hindistan ve Çin'den ilham alınarak geliştirildiği geliştirildiği düşünülen Thai masajında,özellikle  Hindistan'ın Ayurveda geleneğinin büyük etkileri olduğu görülmektedir.

.

Thai Masaj bütünsel bir beden taraması ile enerji kanallarının şifalı bir dokunuşla temizlendiği, fiziksel esnekliğin ruha ve zihne yansımasını ışıl ışıl görebileceğiniz ve günümüzde bir terapi yöntemi olarak kullanılan bir masaj uygulamasıdır.Ayrıca bedenin bütünselliğini masaj sonrasında fark ederek aydınlanma yaşayacağınız büyülü,şifalı keyifli bir yolculuktur.


Thai Masajının Faydaları Nelerdir?


Esnetme hareketleriyle ve uygulanan basılarla birlikte kasları rahatlatarak ve gevşeterek ağrıları azaltır.


Yoga esnetmeleri, kasları bedenin izin verdiği bir noktaya kadar esnetir. Bu sayede bedenin esnekliği arttığı gibi beraberinde ruhsal ve zihinsel esnekliği de getirir.


Esnetmeler ve uygulanan parmak,el ve dirsek basıları,eklemler arasındaki sıvıların hareketini artırarak fasya dokusunu canlandırır.


Bütünsel bir beden taramasıyla kan akışını(dolaşım ve lenf sistemini) arttırarak aynı zamanda bağışıklığı da güçlendirir.


. Gergin kasların eklemlerde yarattığı baskıyı azaltarak omuz,diz,kalça gibi eklem ağrılarını da hafifletir.


.Bedeni fiziksel olarak rahatlatarak  ruhsal veya zihinsel olarak da stresten uzaklaşmaya yardımcı olur.


. Yapılan basılar ve esnetme uygulamaları vücuttaki gerginliği ve yorgunluğu azaltır.


.Bedeni ve zihni gevşettiği için uyku problemlerinin üstesinden gelir,sinir sistemini sakinleştirir